Vaj Koriandre

Gjëndja: 100 Në magazinë

Special Price 800 lekë
vaj i Koriandres përdoret për problemet e tretjes dhe gurëve te tëmthit. - Studimet e fundit kanë treguar se farat e koriandëres janë anti-inflamator. Ato gjithashtu përmbajne një antioksidant, i cili eshte frenues i rritjes së qelizave të kance...

vaj i Koriandres përdoret për problemet e tretjes dhe gurëve te tëmthit. - Studimet e fundit kanë treguar se farat e koriandëres janë anti-inflamator. Ato gjithashtu përmbajne një antioksidant, i cili eshte frenues i rritjes së qelizave të kancerit. - Përdoret për problemet e tretjes, dispepsise, gazit dhe dhimbjeve te barkut. Perdoret edhe kunder anoreksise. -Eshtë përdorur në rastet e inflamacionit te fshikëzes, tëmthit dhe gurëve. - Perdorimi i tij ka dobi nëse perdoret para menstruacioneve. -Trajton plagët. -Trajton spazmat e muskujve. -Trajton pagjumësine dhe tensionin. ( Një lugë gjelle vaj koriandri para se të shkojmë për të fjetur ). -Trajton humbjen e flokëve. - Aplikojeni ne infeksionet aktuale dhe ne frakturat aktuale. Përdorimi i brendshëm: 2-3 lugë çaji çdo ditë për dy javë. Përdorimi i jashtëm: Aplikoni në lëkurë.

Bëni një Vlerësimi