MJALT SIDRI ME QUMËSHT BLETE DHE GINSENG

Gjëndja: 100 Në magazinë

Special Price 1,500 lekë
MJALT SIDRI ME QUMËSHT BLETE DHE GINSENG KOREAN Pema e sidrit gjendet ne vendet aziatike si Jemen , Arabi Saudite , shtetet e gadishullit arabik, gjithashtu egziston dhe në Siri ne regjionin verilindor Tel-Ebjed, dhe me pak ne luginën e Jermukut. Karakteristike e mjaltit ësht&eum...

MJALT SIDRI ME QUMËSHT BLETE DHE GINSENG KOREAN Pema e sidrit gjendet ne vendet aziatike si Jemen , Arabi Saudite , shtetet e gadishullit arabik, gjithashtu egziston dhe në Siri ne regjionin verilindor Tel-Ebjed, dhe me pak ne luginën e Jermukut. Karakteristike e mjaltit është se ai nuk kristalizohet, është i shijshëm dhe energjik per organizmin. Dallohet nga mjaltërat e tjere sepse, ne te kemi shtuar dhe qumësht blete i freskët 3 %, rrenje te xhinsingut te kuq Korean me masë 1.5 %. Keshtu qe konsiderohet prodhim i mrekullueshem. Dobite më kryesore të këtij prodhimi janë: • Ndihmon ne kurimin e dobesise seksuale ( inpotences). • Ka ndikim te madh tek pacientet që vuajnë nga pakesimi i spermatozoidëve. • Forcon sistemin imunitar te organizmit duke luftuar te gjitha sëmundjet. • Rigjalleron memorien dhe mendjen. • Është burim kryesor energjie për sportistëst dhe per ata qe merren me stervitje. • Parandalues i fortë i arteriosklerozës dhe i sëmundjeve te pleqërisë. • Ul nivelin e sheqerit ne gjak. • Eshte Energjik natyral i sigurt per, lodhjen, stresin dhe pagjumësine. • Forcues i mëlcisë dhe shume i dobishëm për kurimin e ikterit (shenjat per semundje te melçise dhe verdhezes). • Forcon flokët dhe ndalon rënien e tyre. • Shumë rezistent ndaj anemise (pakesimit te gjakut). • Shumë i dobishëm për ata që vuajnë nga çregullimet e oreksit. • Ka efekt parandalues per sëmundjet e këqija tumorale. • Redukton dhimbjet e shpinës, të kyçeve dhe sëmundjeve reumatizmale. • Ka efekt mbrojtës kundër koagulimit (mpiksjes) te gjakut. • Rekomandohet te përdoret dhe gjate periudhes se riaftësimit, pas ndërhyrjeve kirurgjikale. Menyra e përdorimit: -Përzihet perberja me nje lugë të paster deri sa te marre nje forme homogjene (te njejte). -Meret një lugë mesatare (luge çaji) nga perberja dhe konsumohet gjysëm ore para ushqimit 2 here ne dite per te rriturit. Ndersa per te vegjëlit merret një lugë e vogel (luge kafeje) dhe konsumohet njesoj si te rriturit. Për sportistet dhe per ata qe merren me stervitje: - Merret një lugë e madhe (luge gjelle) me mjalte dhe futet në nje gjysëm gotë me ujë të ngrohtë dhe konsumohet një orë para fillimit të ushtrimeve stervitore.

Bëni një Vlerësimi